UPDATE command denied to user 'zslipusz'@'localhost' for table 'ep_settings' Zespół Szkół w Lipuszu GIMNAZJUM I PODSTAWÓWKA NAJLEPSZ W POWIECIE KOŚCIERSKIM
Dodane przez RR dnia July 19 2012 12:22:33

 GIMNAZJUM I PODSTAWÓWKA Z LIPUSZA

NAJLEPSZ W POWIECIE KOŚCIERSKIM





Images: _DSC3880.jpg
Podczas uroczystego podsumowania sportowych zmagań w powiecie Kościerski do naszej szkoły przybył Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski, pełniący także funkcję koordynatora sportu powiatu kościerskiego w ręce Wójta Gminy Lipusz Mirosława Ebertowskiego oraz Dyrektor ZS w Lipuszu Barbary Edel powedrowały nagrody w postaci pucharów za całoroczne osiągnięcia sportowe uczniów lipuskiej szkoły. To już trzeci rok, kiedy ZS w Lipuszu stanął na najwyższym podium i zdobył I miejsce w igrzyskach powiatowych w klasyfikacji szkół podstawowych, oraz I miejsce w ramach gimnazjady.
Posczególne wyniki z wszystkich imprez sportowych w roku szkolnym 2011/2012 znajdziecie poniżej
.....




Rozszerzona zawartość newsa
  Powiatowe Igrzyska i Gimnazjady w roku szkolnym 2011/2012 Igrzyska Powiatowe w mini – piłce nożnej  (organizator – Karsin) Wyniki końcowe:
 
1. SP Grabowo                                                         

2. SP Karsin

3. SP 6 Kościerzyna                                                     

4. SP Liniewo 

5. SP Dziemiany 

  Igrzyska Powiatowe w 4 – boju Lekkoatletycznym (organizator – Lipusz) 
Wyniki końcowe dziewcząt:  Wyniki końcowe chłopców:  
1. SP Wiele - 1255 pkt.                                   

2. SP Lipusz – 1197 pkt.                                 

3. SP Lubań – 961 pkt.                                

4. SP Kalisz – 957 pkt.                    

5. SP 6 Kościerzyna  – 886 pkt.   

6. SP Stara Kiszewa – 839 pkt.                     

7. SP Nowy Klincz  – 762 pkt.   
1. SP Dziemiany – 931 pkt.

2. SP Karsin - 842 pkt.

3. SP Liniewo – 838 pkt.

4. SP 1 Kościerzyna – 789 pkt.

5. SP Lipusz – 785 pkt

6. SP Nowa Karczma – 779 pkt.

6. SP Wąglikowice – 695 pkt.
                     Gimnazjada Powiatowa w piłce nożnej ( organizator – Stara Kiszewa) Wyniki końcowe : 1. G. 1 Kościerzyna                                                        

2. G. Nowa Karczma

3. G. Wielki Klincz                                                       

4. G. Karsin

5. G. Stara Kiszewa

6. G. Dziemiany                                                     

 Gimnazjada Powiatowa w Lekkiej atletyce ( organizator – Lipusz) Wyniki techniczne dziewcząt:
  100m1.Świeczkowska Katarzyna ( G. Skorzewo)                  - 13,51 s

2.Urbaniak Kamila ( G. Lipusz)                                         - 13,69 s

3.Podolska Olimpia ( G. 2 Kościerzyna)                            - 14,06 s

4.Hendryk Wiktoria ( G. 1 Kościerzyna)                           - 14,66 s

5.Labuda Monika ( G. Skorzewo)                                      - 13,77 s(FB)

6.Neuman Magda  ( G. Wiele)                                           - 14,37 s(FB)  

Startowało 17 zawodniczek    

 300m
1.Świeczkowska Katarzyna ( G. Skorzewo)                     - 46,89 s
 
2.Urbaniak Kamila ( G. Lipusz)                                        - 46,92 s

3.Janke Martyna ( G. Wiele)                                             - 47,42 s

4.Półczyńska Karolina ( G. Skorzewo)                             - 48,43 s
 
5.Leszczyńska Oliwia ( G. Wiele)                                     - 49,28 s

6.Laska Karolina ( G. Lipusz)                                           - 49,67 s 

 
Startowało 18 zawodniczek  
     
  
600m
1.Lizakowska Weronika ( G. 2 Kościerzyna)                   - 1.49,7 s

2.Wysocka Natalia ( G.Wąglikowice)                              - 1.53,8 s

3.Zwara Weronika ( G. Skorzewo)                                   - 1.54,4 s

4.Kostka Natalia (G. Skorzewo)                                       - 1.56,5 s

5.Gołuńska Żaneta ( G. Wiele)                                         - 1.59,7 s

6.Zaborowska Zofia (G. Lipusz)                                       - 2.02,9 s
 

 
Startowało 15 zawodniczek   
 

1000m     
  
1.Pustułka Weronika (G. 1 Kościerzyna)                          - 3.35,9 s
 
2.Guzman Dominika (G. N. Karczma)                              - 3.36,8 s

3.Formela Daria ( G. Skorzewo)                                       - 3.38,9 s

4.Kurs Paulina ( G. Skorzewo)                                          - 3.46,9 s

5.Peplińska Rozalia (G. Lipusz)                                        - 3.48,5 s

6.Hinc Daria (G. 2 Kościerzyna)                                       - 3.54,4 s  

Startowało 16 zawodniczek
 

wzwyż

1.Słowik Anna ( G. Grabowo)                                        - 145 cm

2.Kubiszewska Emanuela ( G. Lipusz)                          - 145 cm

3. Daszkowska Kamila ( G. Skorzewo)                         - 140 cm

4.Formela Patrycja ( G. Lubań)                                      - 135 cm

4.Zdrojewska Anna ( G. Lubań)                                     - 135 cm

6.Bober Klaudia (G. Skorzewo )                                    - 130 cm

   Startowało 11 zawodniczek

 w dal

1.Borkowska Karolina ( G. Lubań )                                - 4.50 m

2.Zdrojewska Anna ( G. Lubań )                                     - 4.31 m

3.Daszkowska Kamila ( G. Lubań )                                 - 4.08 m

4.Sławna Agnieszka ( G. Lipusz)                                     - 4.06 m

5.Kulas Nikola ( G. Dziemiany)                                       - 4.05 m
 
6.Kulas Monika ( G. Karsin)                                            - 4.02 m
 
   Startowało 16 zawodniczek 

Kula

1.Słowik Justyna ( G. Grabowo )                                   - 10.36 m

2.Rudnik Kamila  ( G. Lipusz )                                      -   9.76 m

3.Edel Kinga ( G. Lipusz )                                             -   9.65 m

4.Dobek Joanna ( G. 3 Kościerzyna )                             -   9.60 m

5.Makurat Dominika ( G. Grabowo )                             -   9.56 m

6.Milloch Daria ( G. Grabowo )                                     -   9.36 m

   Startowało 14 zawodniczek 

 dysk

1.Ebertowska Kinga (G. Lipusz)                                    - 37.00 m

2.Modrzejewska Karolina (G. Lipusz)                           - 33.15 m

3.Edel Kinga (G. Lipusz)                                                - 31.00 m

4.Kosyn Klaudia (G. Skorzewo)                                     - 27.87 m

5.Zabrocka Julia ( G. Lubań)                                          - 25.30 m

6.Makurat Dominika (G. Grabowo)                                - 22.70 m

    Startowało 10 zawodniczek

oszczep

1.Ebertowska Kinga ( G. Lipusz)                                   - 38.80 m

2.Modrzejewska Karolina  ( G. Lipusz )                        - 33.50 m

3.Rudnik Kamila ( G. Lipusz )                                       - 26.80 m

4.Miloch Daria (G. Grabowo)                                        - 24.75 m

5.Gniba Agata (G. Grabowo)                                         - 21.10 m

6.Kozikowska Kinga ( G. Dziemiany)                           - 19.78 m 

   Startowało 10 zawodniczek

 sztafeta 4x100m

1.Gimnazjum Wiele – 0.56,46 s

2.Gimnazjum Skorzewo – 0.56,49 s

3.Gimnazjum Lipusz  - 0.56,94s

4.Miasto Kościerzyna – 0.59,44 s

5.Gimnazjum Dziemiany – 1.04,77 s 

.Gimnazjum Lubań – DQ (przekroczenie strefy zmian)
   

Startowało 6 sztafet
 

Wyniki techniczne chłopców: 100m

1.Zdrojewski Marcin ( G. 3 Kościerzyna)                         - 12,10 s

2.Formela Maciej  ( G. Lubań)                                          - 12,30 s

3.Lipiński Oliwer (G. Lipusz)                                            - 12,33 s 

4.Czaja Sebastian  ( G. Skorzewo)                                     - 12,36 s

5.Knut Przemysław (G. Dziemiany)                                  - 12,42 s

6.Perczak Krzysztof  (G. Lipusz)                                       - 12,61 s    

Startowało 19 zawodników  
 

300m

1.Smuczyński Dawid (G. W. Klincz)                                 - 41,07 s

2.Skrzyński Przemek (G. W. Klincz)                                 - 42,07 s
 
3.Paliwoda Robert (G. Lipusz)                                           - 42,22 s

4.Oliwa Michał ( G. 3 Kościerzyna)                                  - 42,47 s
 
5.Meller Eryk (G. Karsin)                                                  - 42,88 s

6.Lipiński Oliwer (G. Lipusz)                                            - 43,01 s

   Startowało 19 zawodników    

600m

1.Serkowski Patryk (G. 1 Kościerzyna)                             - 1.33,4 s 

2.Baczyńsk Dawid  (G. Wiele)                                           - 1.35,5 s
 
3.Marks Bartosz  (G. Liniewo)                                           - 1.44,6 s
 
4.Pufelski Maciej (G. Wąglikowice)                                  - 1.44,7 s

5.Jarzyński Kamil (G. Lipusz)                                            - 1.47,7 s

6.Chrapkowski Mateusz (G. Skorzewo)                             - 1.47,8 s
 
   Startowało 15 zawodników 

1000m

1.Czapiewski Paweł (G. Karsin)                                         - 2.59,6 s
 
2.Stalka Mateusz (G. Wąglikowice)                                   - 3.02,9 s

3.Janusz Wojciech (G. Nowa Karczma )                            - 3.07,3 s

4.Stefanin Dawid (G. Lubań)                                              - 3.09,1 s

5.Wysocki Patryk  (G. Wąglikowice)                                 - 3.14,9 s

6.Kulaszewicz Marek ( G. Skorzewo)                                - 3.17,4 s

   Startowało 15 zawodników 

2000m

1.Durajewski Dawid (G. Karsin )                                       - 6.47,2 s

2.Stanisławski Marcin ( G. Wąglikowice )                         - 6.49,8 s

3.Kisicki Oskar (G. Wielki Klincz)                                    - 6.51,5 s

4.Kurs Maciej ( G. Skorzewo )                                           - 7.09,9 s

5.Kropidłowski Dawid ( G. Lubań)                                    - 7.14,7 s

6.Kiedrowicz Jakub (G. Wiele)                                          - 7.17,5 s 

Startowało 12 zawodników 

Wzwyż

1.Domke Damian (G. Liniewo)                                         - 160cm

2.Bławat Piotr (G. Grabowo)                                             - 160cm

3.Wilczewski Szymon (G. Lubań)                                     - 155cm

4.Dera Bartek (G. Karsin)                                                  - 155cm

5.Czaja Sebastian (G. Skorzewo)                                       - 150cm

6.Breza Artur (G. Lubań)                                                   - 145cm 

 
Startowało 10 zawodników   

  
 w dal

1.Zdrojewski Marcin (G. 3 Kościerzyna)                           - 5.89 m

2.Formella Maciej (G. Lubań)                                            - 5.56 m

3.Skrzyński Przemek (G. W. Klincz)                                  - 5.42 m

4.Kroplewski Dawid (G. Skorzewo)                                   - 5.38 m

5.Mientki Bartłomiej (G. Dziemiany)                                 - 5.33 m(5.30)

6.Domke Damian (G. Liniewo)                                          - 5.33 m(5.06) 

 
Startowało 17 zawodników   
 

kula

1.Pstrong Kordian  ( G. Karsin)                                          - 11.83 m

2.Jędrzejczyk Bartłomiej ( G. N. Karczma)                        - 11.00 m

3.Sykutera Nikodem ( G. 3 Kościerzyna)                           - 10.95 m

4.Stanisławski Seweryn ( G. 2 Kościerzyna)                      - 10.70 m

5.Czyrski Michał ( G. Lubań)                                             - 10.65m

6.SkwierawskiArtur ( G. 3 Kościerzyna)                            - 10.41 m   

Startowało 19 zawodników 
 

Dysk

1.Jędrzejczyk Bartłomiej ( G. Nowa Karczma)                  - 37.28 m

2.Baumgard Kamil ( G. Lipusz )                                        - 36.40 m

3.Gilmaister Oskar ( G. Lipusz)                                         - 35.15 m

4.Brzoskowski Kamil ( G. Nowa Karczma)                       - 31.20 m

5.Półczyński Damian ( G. Skorzewo )                                - 30.92 m
 
6.Czapiewski Jan (G. Wiele)                                              -  30.33 m

    Startowało 16 zawodników 

Oszczep

1.Gillmeister Oskar (G. Lipusz)                                          - 41.08 m

2.Mirowicz Dominik (G. Lipusz)                                        - 39.20 m

3.Cichosz Kamil (G. Lubań)                                                - 38.88 m

4.Czyrski Michał ( G. Lubań)                                              - 37.18 m

5.Wyszyński Michał (G. Wiele)                                          - 36.94 m

6.Sykutera Nikodem ( G. 3 Kościerzyna)                            - 36.20 m

   Startowało 17 zawodników 

sztafeta 4x100m

1.Gimnazjum Lipusz – 49,58 s

2.Gmina Kościerzyna  - 50,68 s

3.Miasto Kościerzyna  – 51,16 s

4. Gmina Karsin  – 51,51 s

5. Gimnazjum Lubań – 51,58 s

6. Gimnazjum Dziemiany – 53,84 s    

Startowało 6 sztafet
 
 Punktacja ogólna szkół: 

1.Gimnazjum Lipusz                                                     - 184 pkt

2.Gimnazjum Skorzewo                                                - 125 pkt

3.Gimnazjum Lubań                                                      -    87pkt

4.Gimnazjum Wiele                                                      - 55,5 pkt

5.Gimnazjum Karsin                                                     - 53,5 pkt

6.Gimnazjum nr 3 Kościerzyna                                    -    53 pkt

7.Gimnazjum Grabowo                                                 -   52 pkt

8.Gimnazjum Nowa Karczma                                       -   39 pkt

9.Gimnazjum Wielki Klincz                                          -   36 pkt

10.Gimnazjum nr 2 Kościerzyna                                  - 35,5 pkt

11.Gimnazjum Dziemiany                                            -    35 pkt

12. Gimnazjum Wąglikowice                                        -   30 pkt

13.Gimnazjum nr 1 Kościerzyna                                  - 27,5 pkt

14.Gimnazjum Liniewo                                                 -    19pkt

 

Punktacja gmin: 

1.gm.Kościerzyna                                                   -    191 pkt

2.Lipusz                                                                  -    184 pkt

3.Nowa Karczma                                                    -    178 pkt

4.m. Kościerzyna                                                    -    116 pkt

5.Karsin                                                                   -    109 pkt

6.Dziemiany                                                            -      73 pkt

7.Liniewo                                                                 -     19 pkt


  PUNKTACJASZKÓŁ PODSTAWOWYCH  ( IGRZYSKA) KOŃCOWA  POWIATU  KOŚCIERSKIEGO W  ROKU  SZKOLNYM  2011/2012po  16  dyscyplinach  ( sztafetowe biegi przełajowe, szachy, unihoc, tenis stołowy, mini – piłka ręczna, mini – piłka siatkowa, mini - piłka koszykowa, 4 – bój L.A., mini piłka nożna): 

1. SP Lipusz – 74 pkt.

2. SP Dziemiany – 56 pkt.

3. SP Nowa Karczma – 38 pkt.  

4. SP 6 Kościerzyna – 37 pkt. 

4. SP Karsin – 37 pkt.   

6. SP 3 Kościerzyna – 32 pkt.

7. SP Nowy Klincz – 30 pkt. 

7. SP Stara Kiszewa – 30 pkt.  

9. SP Kalisz – 28 pkt.    

9. SP Lubań –28 pkt.

11. SP Wiele – 25 pkt. 

12. SP 1 Kościerzyna – 22 pkt.

13. SP Osowo – 20 pkt.

14. SP Grabowo – 18 pkt.

15. SP Liniewo – 14 pkt. 

16. SP Tuszkowy – 12 pkt.    

17. SP Stare Polaszki – 10 pkt. 

17. SP Łubiana – 10 pkt.  

19. SP Szatarpy – 7 pkt.    

19. SP Wysin – 7 pkt.   

19. SP Wielki Klincz – 7 pkt.  

22. SP Kaliska – 5 pkt.    

22. SP Głodowo – 5 pkt. 

24. SP 2 Kościerzyna – 3 pkt.

25. SP Wąglikowice – 2 pkt.    

26. SP Skorzewo – 1 pkt. 


PUNKTACJA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH  ( GIMNAZJADA) KOŃCOWA  POWIATU  KOŚCIERSKIEGO  W  ROKU  SZKOLNYM  2011/2012po 16 dyscyplinach ( sztafetowe biegi przełajowe, szachy, unihoc, tenis stołowy, piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka): 

1. Gimnazjum Lipusz – 77 pkt.

2. Gimnazjum Nowa Karczma – 59 pkt.

3. Gimnazjum 1 Kościerzyna – 57 pkt.

4. Gimnazjum Wiele– 52 pkt.

5. Gimnazjum Dziemiany – 46 pkt.

6. Gimnazjum Wielki Klincz – 33 pkt.

7. Gimnazjum Liniewo– 32 pkt.

8. Gimnazjum Skorzewo – 30 pkt.

9. Gimnazjum Lubań – 29 pkt.

10. Gimnazjum 3 Kościerzyna – 27 pkt.

11. Gimnazjum Stara Kiszewa – 25 pkt.

12. Gimnazjum Karsin – 21 pkt. 

13. Gimnazjum Grabowo – 20 pkt.

14. Gimnazjum Stare Polaszki – 18 pkt.

15. Gimnazjum 2 Kościerzyna – 17 pkt.

16. Gimnazjum Wielki Podleś – 15 pkt.

17. Gimnazjum Łubiana – 7 pkt.

18. Gimnazjum Wąglikowice – 1 pkt.

  PUNKTACJA  GMIN  ( IGRZYSKA  I  GIMNAZJADA)KOŃCOWA  POWIATU  KOŚCIERSKIEGO  W  ROKU  SZKOLNYM  2011/2012( po 32 dyscyplinach – sztafetowe biegi przełajowe, szachy, unihoc, tenis stołowy, mini – piłka ręczna, mini-piłka siatkowa, piłka siatkowa, piłka koszykowa, mini – piłka koszykowa, piłka ręczna, 4 – bój L.A., piłka nożna, mini – piłka nożna , lekkoatletyka)

 1. Miasto Kościerzyna        -   194 pkt.             
 
2. Gmina Nowa Karczma     -   193 pkt.
 
3. Gmina Lipusz                   -   163 pkt.  
4. Gmina Karsin                    -  155 pkt.                       
5. Gmina Kościerzyna          -   137 pkt. 
6. Gmina Dziemiany            -    135 pkt.                                                       
7. Gmina Stara Kiszewa      -       83 pkt.                                           

8. Gmina Liniewo                -       62 pkt.